SUV Lexus RX se dostává zhruba do třetiny života své generace. Znamená to, že automobilka sáhla po prvním faceliftu. Ten odráží design, který už dříve nasadila na manažerský sedan GS.

Auto tak dostane výraznou čelní masku s ostře řezanými rysy. Tu doplní nová světla obohacená o pás LED. Samozřejmostí jsou pak i nová kola na výběr.

V tomto případě se nedá příliš hovořit o sportovním modelu, přesto i na něj Lexus aplikuje oblíbený paket F Sport, který se už objevil na jeho ostatních vozech. Jde o vizuální doplňky zvyšující atraktivnost auta.

Paket F Sport v tomto případě přinese upravenou mřížku chladiče, jiný nárazník, větší kola a zadní spoiler. Nebudou chybět ani ztmavená světla. Uvnitř by se mohly objevit ještě blíže nespecifikované detaily.

Ve Spojených státech se bude Lexus RX nabízet ve třech motorizacích. Základem bude verze RX270 s pohonem pouze předních kol. K ní si ovšem F Sport paket pořídit nelze. Silnější bude šestiválec RX350 s výběrem pohonů 2WD a AWD. Vrcholem je hybridní soustrojí RX450h.

Oficiální debut Lexusu RX by měl proběhnout na dubnovém autosalonu v New Yorku. Americký trh je totiž pro tento model nejdůležitější. Na českých silnicích se toto auto objeví zřejmě jen jako hybrid RX450h, samotný šestiválec k dispozici nebude.