Ford minulý týden odhalil první snímky malého rodinného vozu B-Max. Byly ale pouze dva, chyběl záběr toho, jak auto s otevřenými dveřmi vypadá. Nyní si ale můžeme poodhalený mechanismus prohlédnout v plné kráse.

Ford B-Max bude mít to, co každý rok ukazuje řada konceptů na autosalonech. Nyní se ale karosérie s chybějícím B-sloupkem dostane do skutečné sériové výroby. Ulehčí se nejen nastupování nebo manipulace se sedačkami, ale také nasazování dětské sedačky.

Ford B-Max je postavený na podvozku Fiesty. To znamená, že prostoru není nazbyt. Přední dveře budou běžně otevíratelné, zadní budou posuvné, což je u tak malého auta také novinkou.

Jak si můžete všimnout z obrázků, příliš vzad se dveře nevysouvají a chybějící B-sloupek je tady tak trochu nutností. Otvor, který otevřením obou dveří vznikne, má délku 1,5 metru.

Evidentní je také touha přinést něco nového. Ford si je dobře vědom úspěchu, který sklidil Opel s modelem Meriva, jenž nabídl v druhé řadě protisměrně otevíratelné dveře a tím také velmi usnadnil nastupování. Je jasné, že oba vozy se dočkají řady srovnání.

Ford B-Max se představí na autosalonu v Ženevě, tedy za tři týdny. Ještě letos se dostane i na český trh. Cena vozu zatím nebyla zveřejněna.