Hrozba pokut za překročení emisí u nově prodaných aut v rámci EU je pro automobilky jedním z hlavních témat letošního roku. Kolik musí Škoda Auto prodat elektromobilů na českém trhu, aby se sankcím na konci letošního roku vyhnula, ale zveřejňovat nechce. „Plány pochopitelně máme vypracované, jsou však interní a sdílet je nechceme,“ říká Jiří Maláček, vedoucí prodeje značky pro domácí trh.

Firma o tom prý komunikuje s obchodními partnery a jedná s dealery o možnostech, jak nákup nízkoemisních aut podpořit. „Zda oni přistoupí na dodatečné slevy, je už výhradně na nich,“ dodává Maláček. Standardní praxe je taková, že dealeři dosáhnou na bonusy od dodavatelů až po splnění stanoveného počtu prodaných elektromobilů.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč automobilka tají odhad letošních prodejů elektromobilů?
  • Jak ovlivní plány automobilky zákazníci a jejich preference
  • Co přispělo k nárůstu prodeje ojetin v rámci programu Škoda Plus?
  • Jakým způsobem se automobilka snaží zvýšit důvěru v ojetiny?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se