Letošní titul evropského Auta roku získal elektrický SUV Jaguar I-Pace. Druhý skončil Alpine A110. Vozy ze sedmi finalistů vybrala odborná porota složená z 60 motoristických novinářů z 23 evropských zemí. Zástupci poroty to v pondělí uvedli na tiskové konferenci v Ženevě, kde v úterý začíná mezinárodní autosalon.

Mezi dalšími finalisty byly vozy Citroën C5 Aircross, Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Mercedes-Benz třídy A. Loni titul získalo SUV Volvo XC40.

SUV I-Pace je vůbec první elektrický model britské značky. O pohon se starají dva synchronní elektromotory s permanentními magnety. Nabízí 400 koní a točivý moment blízký 700 Nm. Jaguar přitom letos na ženevském autosalonu nevystavuje.

O titul evropské Auto roku 2019 se mohly ucházet automobily, které se objevily na evropském trhu v průběhu roku 2018. Podmínkou je, aby model byl dostupný minimálně v pěti zemích starého kontinentu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist