Podobný přehled jsme dělali naposledy koncem března, kdy se do spotřeby 3,8 l nafty na 100 km vešlo celkem 12 kompaktních hatchbacků a liftbacků, tedy aut typu VW Golf nebo škodovek Rapid a Octavia. Od té doby se sice přestalo prodávat Volvo C30, zato mezi úsporná auta přibyly nový Peugeot 308, Škoda Rapid GreenLine a Citroën C4 s novým motorem 1.6 e-HDI.
V březnu se nejúspornější auta chlubila spotřebou 3,6 l. Mezitím se však začal na českém trhu prodávat nový Volkswagen Golf 1.6 TDI BlueMotion, který rekordně nízkou konzumaci srazil na pouhých 3,2 l. Dojmy z testování hyperúsporného Golfu čtěte zde.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
















