Facelift Škody Superb přišel s upraveným designem přídě a zádě. Ten navazuje na styl loni představeného modelu Octavia a menšího Rapidu. Výraznější změny se odehrály hlavně u sedanu, který má ostrou linkou seříznutou záď. Oba vozy pak dostaly brzdová světla ve tvaru písmene C.

Novinkou v nabídce Superbu jsou dva odstíny laku karosérie. Jde o barvy šedá Metal a bílá Moon. V interiéru je nyní k dispozici celkem devět variant tří- a čtyřramenných volantů. Navíc jsou v nabídce nové látky a vzory potahů sedaček a nové dekory.

Základem je benzinový čtyřválec s přeplňováním a objemem 1,4 litru. Disponuje výkonem 92 kW. V základní verzi Active vyjde na 539 900 korun. Superb ve verzi kombi stojí s tímto motorem a výbavou 569 900 korun. Superb s pohonem všech kol pak minimálně 664 900 korun.

Základní výbava Active zahrnuje stabilizaci ESC, ABS, brzdový asistent, regulaci prokluzu a sedm airbagů. Ve výbavě jsou halogenové světlomety, elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, dvou-zónová klimatizace nebo tempomat.

Vyšší verze Ambition přidává bixenonové světlomety s LED pro denní svícení a systém světlometů Adaptive Frontlight System. Jsou zde i mlhovky s funkcí Corner, tedy svícením do zatáčky. Sedadlo řidiče je elektricky nastavitelné. O ozvučení se stará rádio s CD měničem. Součástí výbavy je schránka na deštník v levých zadních dveřích.

Výbava Elegance dodává například asistent pro rozjezd do stoupání, kontrolu tlaku v pneumatikách, parkovací asistent nebo bezklíčové odemykání a startování systémem KESSY. Spolu s výbavou se pojí i metalické laky. Vrcholem pak má být výbava L&K, která odkazuje na zakladatele značky Václava Laurina a Václava Klementa. Zahrnuje třeba kožený interiér Executive, ostřikovače světlometů nebo litá kola velikosti 18“.

Cena faceliftovaného Superbu je o deset tisíc nižší než současné verze. Podle serveru Vybermiauto.cz je ale přesto odcházející verze výhodnější, protože zdarma nabízí paket s další porcí výbavy, za který se u novinky připlácí patnáct tisíc.

Kompletní ceník modelu Superb po faceliftu najdete zde, kombi zde. Cenu aktuálního modelu Škoda Superb najdete zde. Pro verzi kombi je připraven ceník zde.

Podařilo se nám získat i technická data Superbu po faceliftu. Všechny motory mají nižší spotřebu než dříve. Největší rozdíl je u verzí 1.4 TSI a všech naftových motorů, které mají nově u modernizované verze ve standardu stop-start systém snižující konzumaci ve městech. Například faceliftovaný Superb 1.4 TSI si řekne o 5,9 l benzinu na 100 km, což je o 0,9 litru méně než dříve.