Situaci na českém trhu s novými auty začátkem roku 2013 asi nejlépe dokumentuje postup Škody Auto. Nejprve sice většinu svých aut kvůli růstu DPH mírně zdražila (podrobnosti zde), ale například Superbu k tomu rovnou přihodila zdarma výbavu v hodnotě výrazně převyšující zvýšení ceny (čtěte zde). Následovalo výrazné zvýhodnění Rapidu (dozvíte se zde) a nové akční verze Fabie a Roomsteru Fresh, jejichž poměr ceny a výbavy je lepší než u předchozí akce Champion (detaily zde).

Vzhledem k tomu, že Škodu berou ostatní značky kvůli jejímu dominantnímu postavení na trhu při tvorbě cen jako etalon, zachovaly se podobně. Díky tomu v roce 2013 klesla cena za nejlevnější nové auto na nejnižší úroveň v historii (přehled všech aut do 200 tisíc si prohlédněte zde). A díky tomu jsme neměli žádný problém vybrat deset zajímavých aut, která se dají pořídit výhodněji než loni. Najdete je ve fotogalerii.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist