Ve Velké Británii proběhl zajímavý průzkum. Server Gocompare.com se v něm zeptal tří tisíc motoristů, co si myslí o řidičích na britských silnicích. I když jsou tamní komunikace mnohem více hlídané než naše, ukazuje se, že mají stejné problémy. Jako nejhorší nakonec skončili řidiči BMW. Nebyli ale jediní, kteří tropí v každodenním provozu neplechu.

Ve Velké Británii mají podobný fenomén jako u nás. Říkají mu "white van drivers," tedy řidiči bílých dodávek. Jde většinou o živnostníky, kteří používají svou dodávku každý den a pořád někam spěchají. A rozhodně nesnesou, když jim někdo stojí v cestě. Nepřipomíná vám to naše pány "s oktávkou ftédéíčku"?

Dotazovaní tedy hlasovali takto: Nejhorší řidiči jsou ti s BMW, protože se nejčastěji "lepí na zadek" a dělají "myšky". Druzí skončili řidiči bílých dodávek, třetí nejhorší jsou na silnici pánové v Audi, čtvrtí ve Fordu a pátí Land Roveru.

Z průzkumu ale vypadla ještě další zajímavá data. Jeden z deseti britských řidičů totiž tvrdí, že se stal účastníkem nehody v důsledku útočné jízdy. Přes 58 Britů vnímá "lepení se na zadek" jako velmi nebezpečné, 32 procent považuje "problikávání" za urážející.