Tuzemská Škoda Auto zažívá doslova zlaté časy: je téměř jisté, že překoná loňský počet vyrobených aut, navíc v Evropě míří mezi tři nejprodávanější značky. To je úspěch, o němž se před lety vedení mladoboleslavské automobilky nejspíš ani nesnilo. Pořád jsou tu ale výstražné kontrolky, zejména v podobě emisních předpisů.
Už nějakou dobu se například spekuluje, že s příchodem normy Euro 7 vypadne z nabídky její stálice: naftová Škoda Octavia, která je dnes oblíbená hlavně u firemních zákazníků. Naposledy o tom psal web Auto.cz, dvoulitrové TDI by měl od příštího roku nahradit nový plnohodnotný benzinový hybrid ve stylu Toyoty, který Volkswagen začíná uvádět.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









