Tuzemská Škoda Auto zažívá doslova zlaté časy: je téměř jisté, že překoná loňský počet vyrobených aut, navíc v Evropě míří mezi tři nejprodávanější značky. To je úspěch, o němž se před lety vedení mladoboleslavské automobilky nejspíš ani nesnilo. Pořád jsou tu ale výstražné kontrolky, zejména v podobě emisních předpisů.

Už nějakou dobu se například spekuluje, že s příchodem normy Euro 7 vypadne z nabídky její stálice: naftová Škoda Octavia, která je dnes oblíbená hlavně u firemních zákazníků. Naposledy o tom psal web Auto.cz, dvoulitrové TDI by měl od příštího roku nahradit nový plnohodnotný benzinový hybrid ve stylu Toyoty, který Volkswagen začíná uvádět.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se