Odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec, se hledá v popelu pražské Kolbenky. Na místě, kde kdysi stály průmyslové závody ČKD nazvané po jejím zakladateli Emilu Kolbenovi, stojí dnes budova Afi City Tower. V okolí vzniká nová pražská moderní čtvrť a z vysočanské prosklené věže je vidět na celou metropoli. Stovky studentů institutu 42 Prague, který sídlí v desátém patře, mohou radikálně změnit nebo hodně rychle nastartovat kariéru. Učí se tu na nejžádanější profese, které firmy poptávají ze všeho nejvíc, programátory a IT specialisty všeho druhu.

Vzdělávací institut 42 Prague sponzoruje automobilka Škoda Auto. Spoluzakladatelů a partnerů má ale více, například Trask, Green:Code, Deloitte, ČSOB, Czechitas a mnoho dalších. Patří do mezinárodní vzdělávací sítě École 42, kterou založil francouzský miliardář Xavier Niel, jenž vzhledem k číslu v jejím názvu zřejmě miluje Stopařova průvodce po galaxii. Čtyřicetdvojkových kampusů je dnes po světě téměř padesát.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.