V roce 2035 už se v Evropské unii budou vyrábět pouze auta s elektrickým motorem, spousta lidí však stále věří tomu, že je možné tento stav zvrátit. „Snažíme se změnit něco, co už změnit nejde,“ myslí si ale generální ředitel Hyundai Martin Saitz. A podobně to vidí i další vybraní zástupci automobilek, státu a lídři energetických firem. „Je jasně dané, jak bude vypadat trh v roce 2035,“ uvedl k tématu předseda představenstva Shell Czech Republic Daniel Vagaský. „Není žádná česká cesta,“ dodal.

Experti se potkali na pracovní snídani v rámci Fora Elektromobilita, které pořádá vydavatelství Economia a společnost LEEF. V Karlštejnském paláci se ale probírala i další témata spojená s rozvojem elektromobility v České republice. Řešilo se například i to, jakým způsobem motivovat lidi k tomu, aby ze spalovacích aut přesedli do elektrických. Shrnutí akce i přehled účastníků najdete ve fotogalerii.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.