Jste taky architekti, že jo? Sem totiž nikdo jiný nejezdí,“ zajímá se majitel místní malé hospůdky a podává nám klíč. I když jsme pořád ještě ve Švýcarsku, působí to, jako bychom se ocitli v Itálii. Mluví se tu italsky, v kopcích nad říčkou Ticino dozrává víno. Některé domky jsou tu trochu omšelé, což v severním, dokonale vypulírovaném Švýcarsku není zvykem. Giornico je vesnice na jihu země v italském kantonu Ticino, žije tu jen pár set obyvatel. I když je to historický skvost, náš hlouček turistů sunoucí se od hospody na kraj tiché obce je tu ojedinělý.

Míjíme Atto, kamennou věž starou víc než tisíc let, a jdeme přes dva zachovalé obloukové kamenné mosty. Ty byly ve 12. století součástí kupecké stezky Via Francigena (Cesta Franků), jež jako jediná po dlouhá staletí spojovala sever s jihem země. Na ostrůvku uprostřed řeky prý bývala jedna z prvních čokoládoven ve Švýcarsku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.