Nedávné prohlášení automobilky Daimler o zastavení vývoje vodíkového pohonu vyvolalo pochybnosti, zda má tento složitý a náročný systém vůbec nějakou budoucnost. Daimler patří k automobilkám, které určují trendy. Ukončení již zahájené výroby malosériového modelu Mercedes-Benz GLC F-Cell proto vyvolalo značný ohlas. Již méně pozornosti se věnovalo tomu, že Daimler k tomuto kroku sáhl kvůli nedostatku financí.

Vodíkový pohon osobních aut v historii vyzkoušeli téměř všichni velcí výrobci od amerického Fordu a General Motors po Audi a Volkswagen. Všichni potvrzují, že samotná myšlenka má velký potenciál. Vysoká energetická hustota vodíku spojuje nulové emise zdravotně škodlivých látek, dlouhý dojezd a tankování trvající pár minut. Investiční náročnost a závislost na teprve budované infrastruktuře ho ale často odsouvá na vedlejší kolej. Obzvláště to platí za současného poklesu trhu a nutnosti uvádět na trh ekonomicky ztrátové elektromobily. Na vodíku dnes aktivně pracuje Toyota, Honda, Hyundai a BMW. A právě bavorská značka si tento týden pospíšila s ujištěním, že bude v těchto aktivitách pokračovat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.