E-shop Alza.cz začal v úterý on-line prodávat elektromobily Tesla S 75D za 2 999 999 Kč a X 100D za 3 499 999 korun. Od každého modelu měl e-shop v době začátku prodeje jeden vůz skladem a chce je zákazníkům dodávat do druhého dne až před dům.

Platit je lze i virtuální měnou bitcoin. Zároveň pro své zákazníky Alza otevřela v Praze-Holešovicích nabíjecí stanici. Nabídku elektromobilů chce e-shop do budoucna rozšiřovat i o cenově dostupnější modely. "Chceme na tom spolupracovat s některými osvícenými autorizovanými prodejci značek, které v Česku elektromobily prodávají," uvedl pro iHNed.cz Jaromír Řánek, business development director Alzy

Alza je v současnosti jediným prodejcem elektromobilů Tesla v Česku, i když na jejich prodej nemá výhradní zastoupení. "Nakupujeme je zatím jako každý jiný zákazník, i když věřím, že se to s narůstajícími počty kusů změní," řekl Řánek. Do konce roku chce e-shop prodat řádově jednotky až desítky kusů elektromobilů Tesla. Již delší dobu nabízí na českém trhu pronájem vozů Tesla společnost Rent Point.