Několik týdnů po představení modernizované Octavie se "čtyřokým" designem rozdělených předních světlometů (ceník zde) prozradila Škoda Auto i snímky a technické údaje sportovního provedení RS. Zásadní novinkou je, že základní benzinová verze 2.0 TSI dostala stejný výkon jako dříve speciální posílená - tedy 169 kW neboli 230 koní.

Díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h během 6,7 s a dosáhne maximální rychlosti 250 km/h. Vyrovná tak parametry předchozí Octavie RS 230. Podle informací Aktuálně.cz z dobře informovaného zdroje z prostředí automobilky, který nechtěl být jmenován, má Škoda Auto v záloze ještě silnější verzi s označením 245 - tedy výkonem 245 koní. Nejsilnější octavii všech dob ukáže na březnovém autosalonu v Ženevě a začne prodávat o několik měsíců později.

Podobně jako u Octavie RS před modernizací bude mít pouze silnější verze ve výbavě diferenciál s elektronicky řízenou svorností mezi předními koly - takzvanou špéru - který ještě vylepšuje zážitky ze sportovní jízdy v zatáčkách tím, že přenáší maximum síly na vnější kolo. Základní verze disponuje jednodušším systémem XDS, který si pomáhá přibržďováním kola vnitřního.

Modernizovaná Škoda Octavia RS se stejně jako dosud bude nabízet jak se základní karoserií liftback tak jako kombík. Kromě benzinového motoru bude v nabídce i naftový, jehož výkon zůstává jako před modernizací na maximálních 135 kW (184 koních). Naftové "ereso" se bude prodávat jak s pohonem předních, tak všech kol.
reklama

Škoda Auto zvýšila laboratorní spotřeby Octavie RS v porovnání s verzí před modernizací. Benzinová varianta dosahuje nyní 6,5 l/100 km v kombinovaném provozu, zatímco u předchozí verze RS230 se udávalo 6,2 l. O desetinu na 4,5 l nafty na 100 km se zvýšila i "papírová" konzumace naftové verze.

Novinku ve standardní výbavě představují full-LED adaptivní světlomety včetně diodových mlhovek zabudovaných do předního nárazníku. Módní LED svícení se využije i na zadních světlometech, pro osvětlení značky nebo v interiéru se sportovními sedadly, která mají integrované opěrky hlavy.

Modernizovanou Škodu Octavia RS lze na českém trhu objednávat od začátku ledna příštího roku. První vozy přijedou k zákazníkům na přelomu dubna a května.