Novou verzi Škody Octavia označenou jako G-TEC pohání benzinový přeplňovaný čtyřválec 1.4 TSI s výkonem 110 koní. Ten je konstruovaný tak, že zvládá spalovat benzin i zemní plyn. Splňuje navíc emisní normu Euro 6, která začne platit od září letošního roku.
Čerpacích stanic na CNG je ovšem v Česku jen několik desítek. Díky tomu, že je auto vybaveno i nádrží na benzin, není nutné se spoléhat pouze na ně. Octavia G-TEC ujede na benzin podle tabulkové spotřeby 920 kilometrů, dalších 410 pak díky zemnímu plynu. Celkem je tedy dojezd až 1330 km.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













