Novou verzi Škody Octavia označenou jako G-TEC pohání benzinový přeplňovaný čtyřválec 1.4 TSI s výkonem 110 koní. Ten je konstruovaný tak, že zvládá spalovat benzin i zemní plyn. Splňuje navíc emisní normu Euro 6, která začne platit od září letošního roku.

Čerpacích stanic na CNG je ovšem v Česku jen několik desítek. Díky tomu, že je auto vybaveno i nádrží na benzin, není nutné se spoléhat pouze na ně. Octavia G-TEC ujede na benzin podle tabulkové spotřeby 920 kilometrů, dalších 410 pak díky zemnímu plynu. Celkem je tedy dojezd až 1330 km.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se