Nejoblíbenějšími auty roku 2014 v Česku se podle hlasování veřejnosti staly v jednotlivých kategoriích Škoda Octavia, Renault Captur, Mazda6, Subaru BRZ a Range Rover Sport. Celkem se do ankety zapojilo 35 tisíc lidí, kteří vybírali z nominovaných vozů v pěti kategoriích. Hlasování probíhalo od 10. října do konce loňského roku.

"Jednoznačným vítězem, který získal nejvíce hlasů, byla Škoda Octavia," doplnil pro IHNED.cz Marek Chvála.

Renaultu Captur se v anketě nejlépe dařilo mezi městskými vozy, Škoda Octavia výrazně dominovala v nižší střední třídě. Z vozů zařazených do segmentu střední a vyšší střední třídy se největší přízni těšil model Mazda6, ve skupině terénních a velkoprostorových aut triumfoval Range Rover Sport a Subaru BRZ zvítězilo mezi sportovními vozy.

Octavia a Mazda6 se dostaly spolu s Jaguarem F-Type, Mercedesem třídy S a Peugeotem 308 do finále hlasování odborné poroty složené z motoristických novinářů. Loňským autem roku byl VW Golf.

Pořadateli ankety jsou Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu. Do soutěže se nominovalo 37 loňských novinek.

 

 

Pořadí podle jednotlivých kategorií:

Nižší střední třída

1. Škoda Octavia

2. Toyota Auris

3. Peugeot 308

 

Střední a vyšší střední třída

1. Mazda6

2. BMW 3 GT

3. Mercedes-Benz S

 

Městské vozy

1. Renault Captur

2. BMW i3

3. Peugeot 2008

 

Terénní a velkoprostorové vozy

1. Range Rover Sport

2. BMW X5

3. Toyota RAV4

 

Sportovní vozy

1. Subaru BRZ

2. Jaguar F-Type

3. Porsche 918 Spyder