Čas od času vznikne malá automobilová firma, která tvrdí, že způsobí revoluci v dopravě. Jedním z posledních počinů je arizonská Elio Motors chystající se už příští rok na americké silnice poslat ekologickou tříkolkou. Malému a lehkému vozu by měl stačit tříválcový motor s výkonem 70 koní. Spotřeba? Prý 2,8 litru na 100 km.

Jenže proklamovaná revoluce se ve skutečnosti zatím nekonala. Tříkolky po silnicích jezdily odjakživa a podobný projekt, jako je Elio, se dá najít v automobilové historii poměrně snadno. Například vůz HM Freeway. Na silnice vyjel v roce 1979 a s výkonem 12 koní spotřeboval jen 2,4 litru benzinu na 100 km. Za tři roky firma prodala okolo 700 kusů, pak zkrachovala.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se