Na stánku Škody je ale pořád velmi mnoho novinářů, zejména z Polska a Ruska. Ti nemají příliš ohledů a tak člověku zasednou místo u počítače i když si odskočí na toaletu. Včera byla situace tak krizová, že do stánku pouštěla Škoda jen omezený počet novinářů. Muselo se čekat ve frontě za páskou, jako u nějakého nočního klubu.

Proto mi kolega poradil, abych se druhý den autosalonu usadil u Volva. Sice tu není tak dobrý výběr jídla, protože Škodě zajišťuje obsluhu restaurační firma Zátiší, ale je tu mnohem klidněji. Navíc tu mají naprosto dokonalou kávu.

Škoda, že druhý den autosalonu utíká velmi rychle. Jediný volný letecký spoj byl už brzy odpoledne, takže musím z haly odejít nejpozději ve dvě hodiny. Mám tedy jen pár hodin na to, abych oběhl vše, co jsem včera zameškal.

13:30 A je to tady. Alespoň pro mě končí i druhý den autosalonu v Ženevě. Vyrážím na letadlo a vracím se do Prahy.

13:05 Jak vyfotit auto, když je kolem něho velké srocení? Možností je mít fotoaparát na pořádné pojízdné tyči.

12:33 Na stánku Volva je skvělá atmosféra. Pěkný nábytek, lampa a simulovaný krb. Tady se mi dobře pracuje.

12:10 Podle mého názoru jde o jedno z nejhezčích aut na letošním autosalonu. Alfa Romeo 4C konečně oživila slabou nabídku této značky.

11:40 Jestli je někde pohodlně, pak je to určitě na zadních místech nového Bentley Continental Flying Spur.

11:25 Konečně jsem se také dostal na stánek Ferrari. Tohle auto se jim opravdu povedlo.

11:02 Pokud si budete pořizovat Opel Adam, nezapomeňte, že si ho můžete pěkně vyzdobit.

10:30 Upravený Mercedes G evidentně míří na vkus řidičů z východního koutu Evropy. Opravdu nádhera...

9:55 Švédská automobilka Koenigsegg nabízí na svém stánku možnost si osahat krásně zpracovaný volant i pedály z modelu Agera.

9:12 Nová čínská automobilka Qoros tu to zkouší také. Dnes se jí podívám na zoubek. Jak dopadla se dočtete během odpoledne.

8:30 Pěkná auta jsou i před výstavní halou. Tohle je Porsche Carrera GT, které není moc často k vidění. Není divu, že stojí na tom nejlepším možném místě. Hned před VIP vchodem do Palexpa.

Začíná druhý novinářský den

20:30 Po včerejší honičce jsme si s kolegy trochu odpočinuli ve velmi dobré restauraci. Jako předkrm nám servírovali foie gras na tři způsoby – s artyčokem, jako sendvič a na sladko. Želé je z portského vína.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist