Škoda odtajnila první snímky a informace ke třetí novodobé generaci Octavie Combi, kterou ve světové premiéře ukáže začátkem března na ženevském autosalonu. Stejně jako provedení liftback, jehož podrobný test si můžete přečíst zde, i nový kombík svého předchůdce výrazně přeroste.

Karoserie nové Škody Octavia Combi se prodlouží o 9 cm na 4,66 m, takže přeroste většinu konkurentů v automobilové nižší střední třídě. Novinka bude také o 4,5 cm širší než aktuálně prodávaná druhá generace. Objem kufru se podle výrobce zvětší o 5 litrů na 610 litrů, což je mezi přímými soupeři rekordní hodnota. Více nabízí pouze Dacia Logan MCV, která se ale podobá spíše dodávce.

Škoda slibuje u nové Octavie Combi zajímavá praktická řešení. Jde například o sklopné sedadlo spolujezdce, které umožní převoz dlouhých předmětů. Pod podlahu zavazadlového prostoru půjde uložit roletu, která kufr kryje, nebo příčníky ze střešního nosiče.

Cenu nové Octavie Combi Škoda zveřejní na ženevském autosalonu. Do prodeje by se třetí novodobá generace nejoblíbenějšího kombíku v Česku měla dostat začátkem května. U druhé generace modelu Octavia stojí karoserie kombi o třicet tisíc víc než podobně vybavený a motorizovaný liftback. Pokud by se tato politika nezměnila, bude nový kombík k dostání od 364 900 korun. Pod kapotou základního modelu se objeví stejně jako u liftbacku benzinový turbomotor 1.2 TSI/63 kW.

Nová Octavia Combi se bude vyrábět i s pohonem všech kol, který zajistí nová, už pátá generace spojky Haldex. Spotřeba motorů podle výrobce klesne v porovnání se současným modelem až o 17 procent. Nejúspornější verze GreenLine se má spokojit se 3,4 l nafty na 100 kilometrů, což by byla mezi kombíky nižší střední třídy nová rekordní hodnota.

Teaser 02