Na první pohled jsou oba vozy k nerozeznání podobné. Rozdíly ale odhalí až jiné logo na kapotě. Jedno nese okřídlený šíp mladoboleslavské automobilky, druhý znak španělského Seatu. Na českém trhu se tak od teď prodávají souběžně podobné modely Rapid a Toledo.

Španělský vůz je ale o něco dražší než Rapid. Seat Toledo se základním motorem 1.2 MPI a výkonem 55 kW startuje na částce 292 900 korun. Škoda Rapid se stejnou motorizací přijde na 289 900 korun.

Seat Toledo je k dispozici ve třech stupních výbavy. Vstupní model Basis nabízí protiblokovací systém ABS, stabilizační systém ESP, brzdový asistent EBA, airbag řidiče a spolujezdce, boční a hlavové airbagy vpředu, úchyty ISOFIX a Top Tether pro dětské sedačky. Nechybí světla pro denní svícení. V základu jsou ale jen ocelová kola velikosti 15 palců.

Výbavy Reference a Style jsou k dostání se silnějšími motory TSI a TDI. Toledo Reference (od 332 900 korun) má oproti výbavě Basic navíc rádio, ovládání na volantu a čtveřici reproduktorů. Součástí této výbavy je klimatizace, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka či palubní počítač.

Vrcholné provedení Style (390 900 korun s motorizací 1.2 TSI 105 k) k tomu přidává automatickou klimatizaci Climatronic včetně klimatizované přihrádky u spolujezdce, 16“ kola z lehké slitiny s pneumatikami 215/45, elektricky ovládaná okna zadních dveří, paket Komfort, který zahrnuje tempomat a přední mlhovky s integrovanou funkcí odbočovacích světel.