Honda Accord už na podzim vyjede na americké silnice v novém kabátě. Později se dostane také do Evropy, i když zřejmě bez verze Coupe, kterou najdete také na obrázcích ve fotogalerii. Automobilka zatím ukázala jen čtyři snímky a doplnila minimum informací.

Z tiskové zprávy je ale jasné, že dříve sportovně laděný Accord se pomalu odkloní od své filozofie a bude se snažit vypadat spíše luxusněji. To naznačují nové křivky, zejména na méně agresivní přídi. Interiér Honda zatím neukázala.

Accord i v nové generaci nabídne jen několik motorizací. Zatím jsou známé ty americké. Vůz bude v základu vybaven benzinový čtyřválcem s objemem 2,4 litru, pro náročnější uživatele je připraven šestiválec. Ten by měl mít objem 3,5 litru.

Zajímavostí tohoto modelu ale bude hybridní soustrojí, tedy spojení elektromotoru a benzinové jednotky. Ta sama bude mít výkon 120 kW a energií ji budou zásobovat klasické li-ion akumulátory. Auto zvládne ujet až 24 km pouze na elektřinu až do rychlosti 100 km/h.

Půjde navíc o plug-in hybrid – auto tedy dostanete i s přípojkou do běžné zásuvky. Z ní by se měl Accord zvládnout nabít za 4 hodiny. Jde přitom o americké napětí, tedy 120 V. Z 240 V zásuvky by to mělo trvat méně než polovinu času.

Představená Honda Accord si brousí zuby hlavně na americký trh. Kdy přijede vůz do Evropy zatím není jasné, mohlo by se tak stát během příštího roku. V takovém případě se dá pod kapotou novinky očekávat také naftový motor.

 

Související