Pro Toyotu má být model GT 86 návratem do kategroie, kterou před lety opustila. V Tokiu chce totiž představit čistě sportovní vůz zaměřený na zážitky za volantem. Sériové podobě předcházela řada konceptů, které byly několik let k vidění na všech důležitých světových autosalonech.

Týden před premiérou v Tokiu zveřejnilo britské zastoupení značky první informace o chystaném modelu. Auto navazuje na představené koncepty, jeho vzhled působí agresivně. Na délku měří 4240 mm, vysoký je 1285 mm.

Toyota GT má mát téměř ideální rozložení hmotnosti v poměru 53:47 (vpředu:vzadu). I když automobilka zatím nespecifikovala přesnou hmotnost, odvolává se na kořeny v modelu AE86, po kterém se novinka jmenuje. Vůz by měl být proto lehký, mrštný a zábavný.

Pod přední kapotou se objevi benzinový čtyřválec typu boxer s objemem 2,0 litru. Motor s označením D4-S pochází od Subaru, se kterým Toyota na výrobě nového sporťáku spolupracuje. Subaru představí svou verzi s drobnými změnami a svým logem na přídi.

Zážehový motor s přímým vstřikováním dosahuje výkonu 197 koní při 7000 otáčkách za minutu a maxima točivého momentu 205 Nm při 6600 otáčkách za minutu. Síla se přenáší na zadní kola a to buď přes manuální nebo automatickou převodovku - obě se šesti stupni.

 

Toyota GT 86 by se měla na silnicích v Evropě objevit v polivně příštího roku. Vstup na britský trh je plánován na červen 2012. Kdy se objeví v Česku zatím není jasné.

 

Toyota GT 86 Driving Scenes

Toyota GT 86 Driving Scenes