Autosalon ve Frankfurtu otevře své brány od 13. do 25 září. Dny 13. a 14. září jsou ovšem rezervované pouze pro tisk. Na ně se bez patřičné akreditace nemáte šanci dostat. Na druhou stranu, přístup pracovnic u okénka akreditací je velmi benevolentní, stačí mít takřka jakoukoliv zalaminovanou průkazku se jménem, jménem redakce a velkým nápisem PRESS. Během těchto dní je proto na autosalonu velký nával, protože si volný vstup vymíní kdejaký redaktor školního časopisu.

Od čtvrtka 15. září se autosalon otevírá pro veřejnost. Rozhodně ale nedoporučujeme jej navštívit ve čtvrtek a pátek (15. a 16. září). Tyto dny jsou určené hlavně pro obchodníky a tomu odpovídá i cena vstupenek. Jedna přijde na 45 eur, tedy v přepočtu přes 1100 korun.

Výkendové vstupné přijde na 15 eur (370 Kč). Rozhodně ale nedoporučujeme navštívit autosalon během víkendu, protože na výstavišti bývá velký nával lidí. Nejlépe je proto vybrat si dovolenou a vyrazit během pracovního dne. Vstupné je jednak o něco levnější (13 eur - 320 Kč), jednak nebude u vystavených vozů takový přetlak lidí. Výstaviště je otevřeno od 9 do 19 hodin, od 15h se platí zvýhodněné večerní vstupné za 8 eur (200 Kč), děti do sedmi let a lidé na vozíku mají vstup vždy zdarma.

Při vstupu na výstaviště se obrňte trpělivostí. Na zajímavější auta se tvoří i fronty, každý si chce v kabině svého oblíbeného vozu alespoň na moment posedět. Připravte se také na to, že pokud budete pořizovat fotografie, máte jen malou šanci, že se vám vůz povede zachytit bez lidí. Luxusní automobilky ke svým vozům veřejnost nepouští vůbec, nebo jen v omezeném množství, takže je potřeba čekat před "brankou" do expozice.

Stejně tak je dobré připravit se na delší přesuny mezi expozicemi. Frankfurtské výstaviště patří mezi nejrozlehlejší v Evropě. Lepší je přesun horními patry, kde jsou jednotlivé pavilony propojeny tunely. V nich najdete travelátory, které vaším nohám alespoň trochu uleví. Jídla je všude dostatek, snad v každém domě najdete malou kafetérii, příjemné posezení nabízí venkovní restaurace. Je ale nutné počítat s o něco vyšší cenou.

Na tomto LINKU najdete podrobnou mapu výstaviště se všemi značkami, které zde vystavují. Stačí kliknout na jednotlivé pavilony pro bližší znázornění. Hlavně německé vozy zde mají vždy velké stánky plné vozů, obchodů se značkovými produkty.

Nejlépe se do Frankfurtu dostanete autem. Toto německé centrum obchodu spojuje s Prahou jen dálnice, takže cesta zabere zhruba 5 hodin. Výstaviště má k dispozici velký parkovací dům na šipkách označený jako Messeparkhaus Rebstock. Z něj vás odveze autobus přímo k bráně. Sjezdy z dálnice jsou dobře značené, pro vozidla zde parkující platí výjimka z Umweltzóny, pokud se chcete vozem vydat přímo do města, musíte mít na svém voze ekologickou nálepku.