Králem žebříčku nejdražších sériově vyráběných aut (sériově je důležité, protože individuální modely posouvají cenu ještě výše) je jako vždy Bugatti Veyron. Nejde ale o jeho základní verzi. Veyron Super Sport byl postaven pro to, aby vrátil zpět rekord nejrychlejšího sériového vozu světa, který mu před časem uzmul americký SSC Ultimate Aero (také v žebříčku).

Také Britové se chtěli zapojit do rekordních tabulek a tak přichystali model One-77. Unikát, jehož se podle názvu vyrobilo jen 77 kusů. Za ním s trochu nižší cenovkou (i když v podstatě spekulativní) je trojice výrobců - dva z nich reprezentují splněný sen o vlastním supersportu.

Pánové Horacio Pagani a Seabstian von Koenigsegg staví vozy pro nejbohatší. Cena 1 milion eur, tedy zhruba 25 milionů korun je jen základní a díky individuálnímu přístupu se může vyšplhat do mnohonásobků. Mezi ně se dostal i Maybach Landaulet, limuzína pro arabské šejky, kteří si chtějí dopřát trochu slunce nad hlavou. Škoda, že ji trápí zastaralý design i technika.

 

Za zhruba 14 milionů korun si můžete pořídit SSC Ultimate Aero. První americké auto v tomto žebříčku, které ale svou rychlostí překonalo základní Veyron a popohnalo tak Bugatti k výrobě nového modelu. Za stejnou cenu pořídíte i bláznivou formuli na silnice Leblanc Mirabeu.

 

 

 

Spodek žebříčku už zastávají známé značky. Ferrari má svůj SA Aperta stojící na vylepšených zákadech modelu 599 GTB Fiorano. Nemohl chybět ani Rolls-Royce se svým otevřeným kabrioletem. O poslední příčku se strhl boj mezi Ferrari FF a Lamborghini Aventador. Nakonec je ale přemohla německá manufakutra Gumpert se svým extrémistickým modelem Apollo.

Hodí se samozřejmě připomenout, že uvedené ceny jsou bez DPH.

10 nejdražších sériových aut současnosti

Bugatti Veyron Super Sport 50 mil. Kč
Aston Martin One-77 - 30 mil. Kč
Koenigsegg Agera - 25 mil. Kč
Pagani Huayra - 25 mil. Kč
Maybach Landaulet- 25 mil. Kč
SSC Ultimate Aero - 14 mil. Kč
Leblanc Mirabeau - 14 mil. Kč
Ferrari SA Aperta - 10 mil. Kč
Rolls-Royce Phantom Drophead 8,5 mil. Kč
Gumpert Apollo - 6,5 mil. Kč