Pokud se milionáři bojí o svůj život, mají pro ně výrobci luxusních sedanů řešení. Obrněné modely představilo už BMW i Audi. Nyní přišla řada na Daimler, který do programu Maybachu zařadil i jeho obrněnou verzi.

O ni se zasloužilo oddělení, které se jednoduše nazývá Guard. Auto je postaveno na základu modelu s prodlouženým rozvorem Maybach 62 a na první pohled se od něj nikterak neodlišuje. Přídavné bezpečnostní prvky jsou dobře zamaskované.

Limuzína je obrněna ocelovými a kevlarovými pláty. Přesto došlo oproti konkurenčním přestavbám jen k relativně malému navýšení hmotnosti. Maybach Guard váží o 407 kg více než běžný Maybach 62. Díky tomu nebylo ani potřeba měnit pohonnou jednotku, či jiná nastavení podvozku a brzdové soustavy.

Maybach Guard je tak vůbec nejrychlejším obrněným osobním vozem na světě. dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Zrychlení z nuly na 100 km/h trvá 5,7 sekundy.

Limuzíny Maybach nepatří mezi nejprodávanější ve své kategorii, počet obrněných kusů tak bude minimální. Daimler cenu speciální verze nezveřejnil.

Související