Když se na silnicích před 14 lety objevil první Mercedes-Benz SLK, znamenalo to průlom. Jako jeden z prvních vozů této kategorie totiž nabídl pevnou skládací střechu. Dnes, když má většina jeho konkurentů stejný systém, přichází ve třetí generaci vůz zase s něčím novým. Střešní okno, které bude k dostání za příplatek, je totiž samozatmavovací. Systém vyhodnocuje světlo proudící dovnitř kabiny a podle toho natáčí skleněné desky tak, aby se interiér nepřehříval.

Nový Mercedes-Benz SLK stojí také na zcela nové platformě. Zatímco předchozí vůz si vzal inspiraci ze supersportovního modelu SLR, příď nového modelu připomíná SLS AMG. Vzhledově se ale podobá i dalším novým vozů ze stáje, většímu roadsteru SL nebo sedanu-kupé CLS.

K pohonu poslouží zřejmě tři motorizace. Základem se zřejmě stane čtyřválcový benzín s objemem 1,8 litru pod názvem SLK 250 (výkon 201 koní), velmi zajímavé budou verze SLK 350 s 3,5litrovým V6 a zejména SLK55 AMG, který by měl dostat atmosférický 5,5litrový V8. K řazení poslouží buď 7stupňová automatická převodovka 7G-Tronic nebo manuální šestikvalt v případě verze SLK 250.

Mercedes-Benz SLK se podle všeho představí už za pár dní VIP veřejnosti ve Stuttgartu při oslavě 125. výročí založení automobilky. Světový debut si odbude na autosalonu v Ženevě.