Stuttgratská automobilka před nedávnem představila facelift pro Mercedes-Benz třídy C. verze sedan dostala lehce přepracovanou příď i záď. Největší změny se dotkly interiéru, kde se dají očekávat lepší materiály, nové tvary po vzoru vyšší třídy E a například i nový volant, který se poprvé objevil v sedanu-kupé CLS.

Teď se objevily nové fotografie praktické verze Kombi. Ta by více méně měla kopírovat změny na sedanu, co se týče přídě a interiéru. Zadní část navazuje na aktuální model a až na pár kosmetických detailů je shodná.

Pod kapotou se dají očekávat stejné změny jako u sedanu. Šestiválec C 350 CGI například dostane navíc 10 kW a nižší spotřebu s průměrem 6,8 litru na 100 km. Konzumace pohonných hmot se snížila i u motoru C 220 CDI na 4,4 litru na 100 km. V polovině roku přijde také inovovaná převodovka 7G-Tronic.

Novinkou je aplikace elektronických asistentů z vyšších tříd. Poprvé v něm najdeme například Attention Assist, jenž kontroluje bdělost řidiče, nebo v některých zemích připojení na internet.

Mercedes-Benz má v přípravě také variantu kupé, které by měla následovat s faceliftem. Zatím ale nejsou známé žádné oficiální informace, na internet uniklo jen několik fotografií horší kvality.