Prémiový sedan střední třídy dostal do nového modelového roku pár drobných vylepšení vzhledu. Přibude ale i elektronika z dražších modelů stuttgartské automobilky.

Vzhledově došlo jen ke kosmetickým úpravám přídě, nová jsou hlavně světla podpořená diodami LED. Zboku zřejmě změny nepoznáte a záď má jen malé kosmetické retuše. Design třídy C je ale všeobecně oblíbený, takže nepotřebuje tak velké přepracování.

Jako sůl ho ale potřeboval interiér. Milým překvapením je, že si vzal inspiraci ve větším modelu třídy E. A podle fotografií se zdá, že i co se týče kvality zpracování. Nový volant se zase poprvé objevil v druhé generaci sedanu-kupé CLS.

Novinkou pro tento sedan jsou také elektronické systémy. Poprvé v něm najdeme například Attention Assist, jenž kontroluje bdělost řidiče, nebo v některých zemích připojení na internet.

Lehkým přepracováním prošly také motorizace. Šestiválec C 350 CGI dostal navíc 10 kW a nižší spotřebu s průměrem 6,8 litru na 100 km. Konzumace pohonných hmot se snížila i u motoru C 220 CDI na 4,4 litru na 100 km. V polovině roku přijde také inovovaná převodovka 7G-Tronic.