Automobilka Alfa Romeo uvedla na trh své první plně elektrické auto. Sportovní vůz Milano, který se vyrábí v Polsku, je pojmenovaný podle města, kde byla značka roku 1910 založena. Elektromobil má baterii o kapacitě 54 kWh, díky níž v základní verzi ujede až 410 kilometrů, uvedla v prohlášení skupina Stellantis, pod níž značka Alfa Romeo spadá.

Italská média uvádí, že elektromobil stojí, bez zahrnutí státní podpory, 39 500 eur (zhruba jeden milion korun) a hybrid 29 900 eur. Vůz se zakládá na modulární platformě CMP, kterou vyvinul francouzský koncern PSA před spojením s italsko-americkou automobilkou Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Vyrábí se v polském městě Tychy, které leží ve Slezském vojvodství.

Značka Alfa Romeo prošla pod taktovkou skupiny Stellantis obratem a v roce 2022 zahájila obměnu své modelové řady uvedením kompaktního sportovně-užitkového vozu (SUV) Tonale. Automobilka minulý měsíc potvrdila, že do roku 2027 chce mít výhradně elektrickou modelovou řadu.

V loňském roce prodala Alfa Romeo v Evropě, tedy na svém největším trhu, přes 50 000 vozů. Díky modelu Tonale, který loni uvedla také jako hybrid, své prodeje meziročně zvýšila o 52 procent.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.