V pražských Letňanech ukázal Peugeot novinářům a vybraným klientům poprvé novou generaci modelu 3008. Podle dosavadních prodejů jde o jeden z nejdůležitějších vozů značky. Novinku bude automobilka od příštího roku nabízet i s mildhybridním a plug-in hybridním pohonem, největší důraz ale klade na plně elektrickou verzi. Aby také ne, díky nové platformě STLA Medium totiž může kompaktní SUV pojmout baterii s kapacitou až 98 kWh, která mu má umožnit ujet mezi nabíjením až 700 km. Toto provedení ale přijede až jako poslední, nejprve bude k dispozici verze s dojezdem nejvýše 525 kilometrů. Novinku jsme prozkoumali, všechny důležité informace o ní najdete v galerii.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist