Čekal jsem na chvíli, kdy se otevře plnička na vodík na pražském Barrandově, předtím by to nedávalo smysl,“ říká ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka za volantem vodíkové Toyoty Mirai, kterou si jeho resort pronajal prostřednictvím operativního leasingu od automobilky na jeden rok. „Chceme, aby ministerstva a veřejná správa obecně šly příkladem v nákupu bezemisních aut, proto jsme se spolu s Petrem Hladíkem, ministrem životního prostředí, rozhodli, že naše resorty budou nakupovat už jen nízkoemisní nebo zcela bezemisní auta. Už máme elektromobily i plug-in hybridy, chtěli jsme ale vyzkoušet i ta na vodík,“ dodává ministr. Zákon je přitom mírnější, nařizuje, aby flotila aut pořizovaná ministerstvy byla nízkoemisní minimálně z 30 procent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








