Čekal jsem na chvíli, kdy se otevře plnička na vodík na pražském Barrandově, předtím by to nedávalo smysl,“ říká ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka za volantem vodíkové Toyoty Mirai, kterou si jeho resort pronajal prostřednictvím operativního leasingu od automobilky na jeden rok. „Chceme, aby ministerstva a veřejná správa obecně šly příkladem v nákupu bezemisních aut, proto jsme se spolu s Petrem Hladíkem, ministrem životního prostředí, rozhodli, že naše resorty budou nakupovat už jen nízkoemisní nebo zcela bezemisní auta. Už máme elektromobily i plug-in hybridy, chtěli jsme ale vyzkoušet i ta na vodík,“ dodává ministr. Zákon je přitom mírnější, nařizuje, aby flotila aut pořizovaná ministerstvy byla nízkoemisní minimálně z 30 procent.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.