Udržitelnost je momentálně slovem, které ve Škodě Auto skloňují asi nejčastěji. Automobilka urychlila svůj plán z počátku letošního roku a už v roce 2026 chce vedle Enyaqu iV nabízet další tři elektromobily. Pracuje také na ekologičtějších materiálech – třeba s příměsí odpadu z cukrové třtiny nebo vláken z PET lahví. Očekává rovněž, že do roku 2030 bude mít 70 procent aut s okřídleným šípem prodaných v Evropě elektrický pohon.

„V České republice předpokládáme po roce 2030 postupné vyrovnání prodejů mezi spalovacími a elektrickými vozy,“ říká mluvčí Škoda Auto Pavel Jína. Dnes přitom čisté elektromobily tvoří přibližně pouhá dvě procenta prodejů na českém trhu, zatímco auta se spalovacím motorem – bez hybridů a mildhybridů – mají 78procentní podíl. Aby byla automobilka na rychle rostoucí prodeje elektromobilů připravená, spustila už letos v květnu v Mladé Boleslavi výrobu baterek pro modely s platformou MEB.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.