Jednou z hvězd prezentace americké automobilky Tesly věnované umělé inteligenci a autonomnímu řízení byl tanečník převlečený za robota. Pokud někdo tápal, proč něco takového po pódiu tančí, na závěr večera dostal odpověď: Elon Musk chce po autech, raketách a hyperloopech vyrábět roboty.

„Náš robot by měl být přirozeně přátelský, schopný pohybovat se sám ve světě postaveném lidmi pro lidi a zastat nebezpečnou, opakující se a nudnou práci,“ popsal robota Musk. Zároveň by ale měl být postavený tak, aby nebyl rychlý, a dalo se mu tedy utéct, a ani příliš silný, aby ho obyčejný člověk mohl přeprat. Musk tím chce snížit nebezpečí, které podle něj umělá inteligence představuje. V minulosti ji ostatně podle webu cnet.com označil za jednu z největších hrozeb lidské civilizace a postavil se také proti použití robotů jako zbraní.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.