Škoda Auto aktuálně řeší několik horkých témat. Potýká se s nedostatkem čipů i dalších dílů od dodavatelů, nedokončené vozy přesouvá na odstavné plochy kolem výrobních závodů a na letiště u Hradce Králové. Zatímco některé automobilky byly nucené výrobu na chvíli přerušit, ta mladoboleslavská se snaží problém řešit „za pochodu“ a díly si půjčuje i v rámci koncernu, říká Jaroslav Povšík, předseda odborů ve Škodě Auto. 

Současně se firma snaží připravit zaměstnance na to, že se ještě letos už napořád stane zcela nekuřáckou. Zatím ale podle Povšíka někteří zaměstnanci protestují a kouří potají přímo uvnitř závodu.

Vedení Škody Auto také opakovaně informuje o tom, že společnost je připravená masivně očkovat proti nemoci covid-19. Necelých 40 procent zaměstnanců ve škodováckých závodech by se údajně nechalo naočkovat. Automobilka spustila předregistraci, kdyby stát umožnil zaměstnavatelům vakcinovat přímo na pracovišti, zatím ovšem spolupracuje s místními zdravotnickými zařízeními. „Jsou zde ale ‚popírači‘, kteří se očkovat nechtějí. My se je budeme snažit motivovat,“ doplňuje Povšík. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se