Spekulace o tom, že Apple připravuje vlastní elektromobil, se tento týden vrátily s novou silou. Po pátečním oznámení společnosti Hyundai už totiž nejde o fámy. Kalifornský výrobce iPhonů oficiálně plánuje vlastní dopravní prostředek. Automobilka s Applem jedná o potenciální spolupráci na výrobě "iCar".

Zásadní zprávu přinesl deník The Korea Economic Daily. Apple podle vyjádření Hyundai předběžně jedná s několika výrobci automobilů o možné spolupráci. Apple své produkty nevyrábí sám, pouze je navrhne a o výrobu se starají externí dodavatelé. Stejný způsob chce Apple podle všeho použít i v případě automobilu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se