Automobilka Škoda Auto zveřejnila jméno nového modelu, který připravuje pro indický trh. Bude se jmenovat Kushaq, čímž zapadá do současného názvosloví značky, kdy SUV modely mladoboleslavské automobilky začínají písmeny K a končí Q. Firma už prodává Kodiaq, Karoq a Kamiq. Název Kushaq by se měl současně také zalíbit Indům, automobilka uvádí, že pochází ze staroindického jazyka sanskrt a označuje krále nebo vládce. Fotografie novinky zatím Škoda neukázala, vůz se má veřejnosti představit letos v březnu. 

Kushaq je prvním sériovým modelem, se kterým chce Škoda uspět v Indii poté, co za tento trh vloni převzala v rámci koncernu Volkswagen zodpovědnost. Projekt India 2.0 má čítat čtyři vozy, Kushaq je prvním z nich a vychází z konceptu Vision IN, který se ukázal na indickém autosalonu v Dillí konaném vloni v únoru. Auto využívá podvozek speciálně vyvinutý pro tamní trh a vůz se bude z 95 procent montovat v továrně Škody Auto v Púně. To by mělo zajistit snížení výrobních nákladů, a tedy konkurenceschopnost na tamním trhu.

I když se má Kushaq zpočátku nabízet jen pro indický trh, o exportu se uvažuje. Už dříve to pro HN řekl šéf automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer. "Nabízet auta výhradně jen pro indický trh by ani nedávalo smysl. Navíc chceme uspět také v Číně nebo na jihovýchodních asijských trzích. Možností je více, jen ještě diskutujeme, kde všude to dává smysl. A severní Afrika smysl dává, stejně jako Rusko."

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist