Škoda Auto otevřela nové Technologické centrum v indickém Puné. Bude zde pracovat 250 zaměstnanců, kteří se zaměří na výzkum a vývoj dílů pro automobily, které koncern bude pod značkami Škoda Auto a Volkswagen prodávat na indickém trhu.

Otevření nového centra byl spolu s dalšími představiteli vlády přítomen také Andrej Babiš, který je právě na své cestě po asijských státech.

Do výzkumu a vývoje chce Volkswagen spolu se Škodou Auto investovat zhruba 250 milionů eur (6,4 miliardy korun). Škoda bude vyvíjet platformu MQB A0 a bude zodpovědná za vývoj modelů obou značek. Aby byla výroba maximálně efektivní, auta budou vyráběna z 95 % z dílů indické výroby.

"Indie má vynikající univerzity a vysoce kvalifikované zaměstnance a toto moderní centrum nám pomůže tohoto potenciálu využít, zejména pak v oblasti designu a vývoje. Lokální vývoj je podle nás klíčem k úspěchu," řekl na slavnostním otevření centra Christian Strube, člen představenstva společnosti Škoda Auto, který je zároveň zodpovědný za technický vývoj v automobilce.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.