Do Evropy se po 14 letech vrátí model Toyota Camry. Vyrábět se začne v Japonsku v únoru příštího roku a první evropští zákazníci včetně Čechů si ho převezmou v dubnu. Toyota to v úterý oznámila v tiskové zprávě. Model Camry se podle odborníků může stát potenciálním konkurentem Škody Superb nebo Volkswagenu Passat.

Camry se vyrábí už od roku 1982. Prodává se ve více než sto zemích světa a celkové prodeje už překročily 19 milionů kusů. Celosvětově je Camry nejprodávanějším sedanem v segmentu střední a vyšší střední třídy.

Její nejnovější osmá generace je postavena na platformě vycházející z architektury TNGA, která jí dodává nízké těžiště, vyšší tuhost a větší komfort jízdy. Její rozměry z ní dělají největší model v segmentu vozů vyšší třídy. Hybridní pohon čtvrté generace umožní jet na elektřinu v rychlosti až 125 km/h. Interiér připomíná sportovní kokpit s vizáží luxusního vozu.

Svoji obnovenou evropskou premiéru si nová Camry odbyla v říjnu na pařížském autosalonu. Camry s nejvýkonnějším hybridním motorem 2,5 l o výkonu 218 koní bude v základní verzi k dostání za 920 tisíc korun a v nejvyšší verzi Executive za 1,05 milionu korun. Superb s nejsilnějším benzinovým dvoulitrem začíná na 1,01 milionu korun, ve vrcholné verzi Laurin&Klement pak na 1,15 milionu. Základní cena modelu je 659 900 korun.

Toyota na českém trhu letos do října zvýšila prodej o pětinu na 8342 vozů a patří jí devátá příčka. První Škoda Auto prodala devětkrát více automobilů.

Související