Společnost Unipetrol, která vlastní síť čerpacích stanic Benzina, se začátkem letošního roku dohodla s rakouskou společností OMV na převzetí 68 pump na území České republiky. Přestože jejich předávání novému vlastníkovi a transformace do firemních barev Benziny začalo už v létě, Unipetrol se dosud nedokázal s poskytovatelem platebních karet CCS dohodnout na nových podmínkách spolupráce.

To vedlo k tomu, že na čerpacích stanicích, které jsou již v červeno-bílých barvách nového majitele, platební terminály tyto karty nepřijímají. Aktuálně se problém týká více než 20 stanic, ale počet se každý měsíc zvyšuje s tím, jak se otevírají další nové pumpy Benzina. Do konce letošního roku je v plánu transformace celkem 28 stanic. Proces změny vlastníka potrvá i celý příští rok, než Benzina všech 68 čerpacích stanic přeznačkuje.

"Na nově otevřených stanicích Benzina karty CCS nejsou akceptovány, protože nedošlo mezi oběma společnostmi k dohodě ohledně podmínek rozšíření vzájemné spolupráce. To, zda na konkrétní čerpací stanici zákazník zaplatí některou z partnerských karet, si může ověřit na internetových stránkách společnosti, informace je také k dispozici na každé konkrétní čerpací stanici," vysvětluje situaci tiskový mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda.

Obdobně se k tomu vyjadřuje i finanční ředitel CCS Tomáš Červinka: "Jednání mezi CCS a společností Unipetrol o zařazení nově akvírovaných čerpacích stanic do akceptační sítě CCS probíhají, před jejich ukončením nebudeme jejich průběh blíže komentovat. Aktuální informace v této záležitosti poskytujeme přímo našim zákazníkům a jsou také k dispozici na našich webových stránkách spolu s alternativami čerpacích stanic v dojezdové vzdálenosti od stanic Benzina, které v současné době karty CCS nepřijímají."

Jediná zpráva, která na stránkách CCS visí pod titulkem Důležitá informace pro zákazníky CCS, je publikovaná 29. července 2016 a informuje klienty, že "CCS nemůže zaručit akceptaci svých karet na těchto stanicích".

Ani Benzina o problému příliš hlasitě nemluví, na webové stránce této sítě čerpacích stanic se o problému s placením CCS kartami zákazník přímo nedozví, ale pokud ve vyhledávači čerpacích stanic zaškrtne akceptaci CCS karet, počet stanic se sníží.

Problém s placením CCS kartou se aktuálně týká pouze minoritního počtu stanic značky Benzina. Před akvizicí nových pump bylo na českém území v provozu 339 čerpacích stanic, pokud do konce letošního roku převezme Benzina avizovaných 28 stanic, znamená to, že pouze na více než sedmi procentech pump značky Benzina nepůjde zaplatit CCS kartou. Pokud se však společnosti nedohodnou ani po převzetí všech 68 stanic po OMV, nefungovala by karta CCS na téměř pětině stanic Benziny.