Po dlouhá léta držel komunistický režim „ostrova svobody“ místní řidiče zkrátka. Ještě před třemi lety se na Kubě mohlo obchodovat jen s vozy, které se sem dostaly před rokem 1959.  Proto po silnicích této karibské země jezdí dnes už raritní kusy amerických aut z padesátých let.

V roce 2011 režim povolil obchod mezi občany a od letošního roku si lidé mohou pořídit auto od dovozce, aniž by k tomu potřebovali speciální povolení. Jenže státem vlastněných dovozců aut je na ostrově jen hrstka a ceny nových vozů stoupají do závratné výše.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se