Odhalení Škody Rapid není žádným velkým překvapením. Spuštění nové modelové řady domácí automobilky je plánované během léta. Podle informací, které IHNED.cz získal ze zdroje uvnitř firmy, se oficiální fotografie objeví někdy v průběhu následujících 14 dnů. Přesné datum automobilka neuvádí.

Už nyní si ale na fotkách, které dosud z nového modelu Rapid odhalují nejvíce, můžeme prohlédnout vůz v jeho finální podobě. Fotografie jsou uměle rozmazané, podle serveru Autoforum.cz jde o snímky, které si pořídila sama automobilka, aby ještě zvýšila zájem o svou novinku. Jiná média tvrdí, že jim fotky poslal čtenář.

Sériová Škoda Rapid se velmi podobá dvěma konceptům, které automobilka ukázala na nedávných autosalonech. Jde o vozy Vision D a Mission L. První měl naznačit designové směřování značky, druhý odhaloval záměr postavit levný sedan.

Rapid na sebe poutá pozornost novou maskou chladiče s výrazně umístěným logem značky. IHNED.cz si ve středu mohl prohlédnout předprodukční prototyp přímo v továrně, nesměl ale pořizovat fotografie. Vůz nás naživo zaujal tím, že vypadá větší než ve skutečnosti je. Výrazná je také záď s velkými brzdovými světly ve tvaru C a zajímavě tvarovaným průřezem na víku.

"Překvapením je výrazná linka na boku vozu, která možná až příliš připomíná vozy Volkswagen. Podle mého názoru se začal design napříč koncernem více sjednocovat," řekl IHNED.cz designér a šéfredaktor magazínu Auto Design & Styling Radek Laube.

Vnitřek vozu je pojat jednoduše. Uspořádání budíků je známé, stejně tak nepřekvapí ani umístění výdechů klimatizace nebo autorádia. Nový je ale volant se čtyřmi rameny a oblým středem, který vypadá pěkně a dobře padne do ruky.

Překvapením je velká prostornost vozu. Člověk se 190 cm výšky nemá problém se vpředu pohodlně usadit a dokonce si může do druhé řady sednout za sebe, aniž by měl problém před koleny. Jeho hlava se už ale lehce dotýká stropu.

Do kufru se přistupuje pomocí pátých dveří otevíraných stejně jako v případě větší Škody Octavia. Vůz má tedy karosérii liftback. Velikost kufru odhadujeme na 450 až 490 litrů, každopádně by měl stačit i pro náročnější rodinné přesuny.

Zatím nejsou známé parametry vozu ani cena v době, kdy přijde na trh. Vzhledem k jeho umístění mezi Škodu Fabia a Škodu Octavia se dá ale očekávat, že cena základní verze by se měla pohybovat lehce pod hranicí 300 tisíc korun.