První vozy Škoda Octavia Green E Line vyrazí do provozu na podzim tohoto roku. Na silnicích je řidiči rozeznají podle designových polepů a nového bezpečnostního prvku – zvukového generátoru, který do rychlosti asi 40 km/h simuluje zvuk motoru.

Škoda chce v těsné spolupráci s koncernem Volkswagen hrát v tomto vývoji hlavní roli. Proto je sběr informací z reálného provozu v městských podmínkách důležitým podnětem pro další výzkum a vývoj v této oblasti, informuje automobilka.

Škoda Octavia Green E Line vychází z modelu Octavia Combi. Svou modulární konstrukcí podlahy je sériový model právě vhodný pro montáž baterie, elektronické řídící jednotky a elektromotoru. Při vývoji přitom využila Škoda také moduly koncernu Volkswagen.

Elektromotor podává v trvalém provozu výkon 60 kW, maximální výkon činí 85 kW. Nejvyšší točivý moment o hodnotě 270 Nm je k dispozici při rozjezdu, což je dáno charakteristikou pohonu. Octavia Green E Line akceleruje z 0 na 100 km/h za dvanáct sekund. Maximální rychlost je omezena na 135 km/h.

Elektrickou energii čerpá Octavia Green E Line z lithium-iontového akumulátoru s dojezdem 150 kilometrů. Baterie se skládá ze 180 jednotlivých lithium-iontových článků s celkovou energií 26,5 kWh, hmotnost baterie činí zhruba 315 kilogramů. Při brzdění motorem se energie do akumulátoru navrací.