Audi zveřejnilo první informace a fotografie k chystanému elektromobilu A3 e-tron. Ten využije platformy modelu A3 s karosérií Sportback.

Elektromotor s výkonem 100 kW (136 koní) a maximálním točivým momentem 269 Nm bude posílat sílu na přední kola. Vozidlo zrychlí z nuly na 100 km/h za 11,2 sekund, maximální rychlost bude 145 km/h.

K uchování energie polsouží li-ion baterie umístěné vzadu a uprostřed pod podlahou s celkovou kapacitou 26,5 kWh. Měly by zajistit maximální možný dojezd 145 km.

Dobíjení bude na elektromobily poměrně rychlé. Tedy pokud si pořídíte speciální dobíjecí stanici na 400 V. Pak můžete vyrazit za 4 hodiny znovu na cesty. Z běžné zásuvky to bude trvat dvojnásobně dlouho.

Audi A3 e-tron má navíc snahu se pochlubit drobnými vylepšeními. Mezi ně patří samozřejmá změna přístrojového štítu, který bude informovat o stavu baterie, tak vyhřívání čelního skla.

Zatím není jisté, kdy Audi A3 e-tron vyjede na silnice. Elektrická verze supersportovní Audi R8 je ale plánovaná na rok 2013 a má "zatopit" elektrickému Mercedesu-Benz SLS AMG E-Cell. S A3 se pravděpodobně setkáme na autosalonu v New Yorku.