Chevrolet navazuje na svou tradici středně velkých "trucků". V Bangkoku představil model Colorado. Nejde zcela o sériovou verzi, automobilka ji tradičně nazývá "výstavní verze". Dá se tedy očekávat, že sériová podoba vozu se ještě změní.

Studie má prodlouženou kabinu, postavenou na mohutném podvozku s pohonem všech kol, jezdí na velkých, 20palcových kolech a terénních pneumatikách. O pohon se stará turbodiesel s objemem 2,8 litru. Zatím nejsou známé žádné technické údaje, musíme se tedy spokojit s tvrzením zástupců značky, že agregát "zabezpečuje skvělou nosnost a tah".

 


"Rozšiřujeme naši modelovou řadu a vstupujeme do nových segmentů. Colorado bude pro Chevrolet v Evropě další vzrušující příležitostí," řekl Wayne Brannon, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe.

Zajímavým prvkem jsou protisměrně otevíratelné dveře v druhé řadě. Ty nejsou podobné těm, které využívá například Opel Meriva. Zcela totiž chybí B-sloupek. Podobný systém využívá například Mazda RX-8 nebo Mini Clubman. Otázkou je, zda se dostanou i do sériové podoby.

Uvnitř vozu je přístrojový panel ve tvaru "duálního kokpitu". Plynule přechází do dveří, s liniemi vytvářejícími objímající efekt. Ty by podle značky měly zvýrazňovat pocit prostornosti vozu. Chevrolet slibuje vysokou kvalitu zpracování. Modré podsvícení a dvoubarevné čalounění kožených sedadel vypadají poměrně dobře.

Kdy se Chevrolet Colorado dostane do sériové výroby zatím není známé. Stejně tak je nejasné datum vstupu na evropský trh. Počkat si musíme na premiéru v Thajsku.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist