Na stánku Toyoty se klasicky objevily hybridy. Kromě první generace Toyoty Prius,si mohou návštěvníci prohlédnout její aktuální verzi a z ní odvozené MPV Prius+, které se už objevilo na autosalonu v Detroitu. Velký přetlak diváků je ale hlavně u chystaného sportovního modelu FT-86.

Ten se na autosalonu objevil stále ještě ve stádiu konceptu, i když některé zákulisní informace hovořily už o produkční verzi. Jde ale o druhý koncept v řadě. Zástupci automobilky nám na stánku prozradili, že rozdíly mezi konceptem a produkčním modelem budou už jen kosmetické.

A to je jistě dobrá zpráva pro všechny, kteří mají v oblibě Toyoty z osmdesátých let. Poslední, které měly pohon zadních kol. Toyota FT-86 (odkaz na 86ers) totiž bude mít poháněnou zadní nápravu, což slibuje hodně zábavy hlavně pro zaryté driftery.

V tuto chvíli nejsou zveřejněny žádné bližší technické specifikace. Toyota čeká, až svou verzi odhalí i Subaru. Obě značky na vývoji vozu spolupracují a budou jej prodávat pod svým logem jednotlivě.

Toyota FT-86 by ovšem nejspíš měla používat dvoulitrový benzinový čtyřválec typu boxer. Řadit se bude manuálně. Jak jinak?!