Na počátku roku 2008 získá modelová řada automobilky Ford zcela nový přírůstek - Ford Kuga. První prototyp tohoto modelu se představí médiím i veřejnosti na frankfurtském autosalonu IAA, který bude zahájen 13. září tohoto roku.

"Představením Fordu Kuga splníme slib, který jsme dali na pařížském autosalonu 2006: Že totiž do dvou let vyvineme nový stylový model vycházející z převratného konceptu Ford iosis X," říká prezident a výkonný ředitel Ford of Europe, John Fleming.

Výrazný design

Kuga je kompaktní a výrazný crossover 4x4. Jde o první vůz tohoto druhu v portfoliu Fordu, designéři ho oblékli do originálního "kinetického" designu. Vedle svých offroadových schopností slibuje budoucím zákazníkům i dobré jízdní vlastnosti na silnici.

Výroba nového modelu se rozběhne počátkem příštího roku v německém Saarlouis. Na většině evropských trhů se začne prodávat na jaře 2008. Lze očekávat,  že tato novinka Fordu bude velkým konkurentem pro Volkswagen Tiguan.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist